خانه / اخبار / در معرض خطر خروج از روهینگیا: ۲۳۰ هزار کودک که صدها نفر آن بدون خانواده هستند
۱۶myanmar-1-articleLarge

در معرض خطر خروج از روهینگیا: ۲۳۰ هزار کودک که صدها نفر آن بدون خانواده هستند

پناهجویان جوان روهینگیایی در این ماه از طریق رود ناف از میانمار به سوی بنگلادش حرکت کرده اند. سازمان یونیسف تخمین زده است که ۲۳۰ هزار کودک از اواخر آگوست امسال از میانمار فرار کرده اند.

ترجمه گام به گام تا توقف ازدواج کودکان در ایران

نویسنده: AUSTIN RAMZY

کارگران کمک کننده می گویند: بیش از نیمی از پناهجویان روهینگیایی از میانمار در سه طی سه هفته گذشته از میانمار فرار کرده اند کودک بوده اند که صدها نفر از آن ها بدون اعضای خانواده این مسافت را طی کرده اند و در اردوگاه های کوچک و گل آلود در بنگلادش ساکن شده اند.

سازمان ملل بیان می کند که حداکثر ۴۰۰ هزار روهینگیایی از ایالت Rakhine در غرب میانمار از ۲۵ آگوست فرار کرده اند و در حال حاضر برای یافتن غذا، سرپناه و آب قابل شرب در بنگلادش تلاش می کنند.

سخنگوی یونیسف، Christophe Boulierac، می گوید:” اردوگاه ها به طور کامل اشغال شده است و همواره بارانی و گل آلود است”.

آقای Boulierac می گوید که از افرادی که از ۲۵ آگوست خود از میانمار فرار کرده اند، حدود نیمی از آن ها هفته پیش وارد این اردودگاه ها شده اند که فشار بیش از حدی را برای ارائه خدمات امداد رسانی ایجاد می کنند.

او می گوید: ” اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، افراد در حال افزایش است اما چنین هجومی بی سابقه است”.

Boulierac می گوید: یونیسف از روز جمعه ۱۲۶۷ کودک را سرشماری کرده است که به تنهایی و بدون خانواده های خود وارد اردوگاه شده اند. در میان مشکلاتی که در شهرک های در حال گسترش در بنگلادش وجود دارد، کودکان بی خانمان در معرض خطراتی چون قاچاق انسان، سوء استفاده جنسی، کار کودکان و ازدواج زود هنگام قرار دارند.

پناهجویان روهینگیایی هفته پیش با عبور از رود ناف وارد بنگلادش شدند. صندوق جمعیت سازمان ملل متحد تخمین زده است که دو سوم از پناهجویان زنان و دخترات هستند.

سازمان یونیسف ۴۱ محل را برای استراحت و بازی کودکان راه اندازی کرده است که برخی از آن ها قابلیت انتقال در اطراف اردوگاه ها را دارد. همچنین این محل ها به کارگران کمکی اجازه می دهد تا راحت تر بتوانند کودکانی را که به تنهایی سفر کرده اند یا از خانواده های خود جدا شده اند، شناسایی کنند.

Boulierac می گوید: نیازهای کودکان شامل غذا و حمایت های تغذیه ای، مراقبت اولیه بهداشتی و مشاوره روانشناختی است. بیش از ۱۸ هزار کودکان از طریق محل های مخصوص به کودکان از ۲۵ آگوست کمک های مربوطه را دریافت کرده اند اما تخمین زده می شود که بیش از ۲۳۰ هزار کودک وارد بنگلادش شده اند که بیشتر آن ها نیازمند کمک هستند.

صندوق جمعیت سازمان ملل متحد تخمین زده است که دو سوم از پناهجویان دختران و زنان هستند که ۱۳ درصد آن ها باردار یا شیرده هستند. این سازمان ده ها ماما را برای کمک به آن ها به اردوگاه ها فرستاده است.

Boulierac می گوید که تعداد افراد در حال افزایش است. ” خبر نگران کننده این است که ما هیچ گونه نشانه ای از کاهش این هجوم مشاهده نمی کنیم”.

روهینگیا یک گروه قومی مسلمان در کشور میانمار است که اکثریت آن ها بودا هستند و چندین دهه است که به غرب میانمار فرستاده شده اند. آن ها از حقوق شهروندی محروم شده اند و اغلب به روستاها محصور شده اند و آزادی بسیار کمی برای مسافرت و کار دارند.

منبع

این مطلب هم بخوانید

lxpmwxznko-1467452656

او حکم رشد دارد!

رایحه مظفریان نویسنده و پژوهشگر در کتاب حقوق مدنی خانواده نوشته دکتر کاتوزیان خانواده این ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *